Hard Rock Café

Světoznámá restaurace Hard Rock Café určená všem, kterým bije srdce v rytmu rokové hudby, byla založena v roce 1971. Zakladatelé byli Isaac Tigrett a Peter Morton, kteří první restauraci založili v londýnském Hyde Parku Corner, kde se předtím nacházela automobilová prodejna Rolls-Royce.

Po celém světě se nachází 175 restauraci, které jsou nositeli téhož jména, a jedna z nich je i v Praze. Je více známá díky nenapodobitelné atmosféře, která na vás zapůsobí hned, jak vejdete do dveří. Uvidíte spoustu rekvizit a kostýmů slavných rockových celebrit, které zde jsou vystaveny. Všechno to jsou originály a některé kytary či jiné hudební nástroje podepsány samotnými hvězdami. Majitelé jsou vlastní největší sbírky tohoto typu. A u stolu můžete posedět nad světoznámou kuchyní.

Podnik se zaměřuje hlavně na americkou kuchyni a myslím, že jíst zde je opravdu zážitek.

V některých městech jako například Los Angels se nachází i Hard Rock Café Hotely, které jsou opravdu na obrovské úrovni. Mimo jiné se v těchto restauracích pořádají rovněž koncerty menších kapel, takže kromě dobrého jídla se můžete těšit i na jedinečné kulturní zážitky.

Hard Rock Café jsou mezi turisty velmi populární. V restauracích se dají zakoupit rovněž rekvizity jako třeba tričko s logem, skleničky či odznáčky, na kterých je napsáno z jakého města pocházejí.