Přeplněná skříň … co dělat?

Zase nemáte co na sebe? Skříň praská ve švech, dveře sotva zavřete, před týdnem jste byli nakupovat a stále propadáte panice, že nemáte co na sebe? Je to vůbec možné, že skříň je přeplněná různými halenkami, košilemi, kalhotami a kde nic tu nic, prostě si nic nevyberete?

Ano, moc dobře víme jaký je to problém, já i Maryla často této panice propadáme :). První možností je koupit větší skříň, dokoupit úložný prostor pod postel nebo nějakou komodu, ale co když to prostě nejde, tehdy můžete přejít k Paretově analýze.

Možná vám to přijde povědomé, protože toto pravidlo často vystupuje v ekonomii, managementu, sociologii, či psychologii. Podle Paretova principu pramení 80% důsledků z 20% příčin. Například 20% textu nám umožňuje pochopit 80% obsahu.

Věděli jste, že tento princip platí i pro obsah vašeho šatníku? 20% vašeho oblečení z této přeplněné skříně nosíte přes 80% svého času! Když se nad tím zamyslíte, všimnete si, že je to přesně tak, jak to popisuje pravidlo. Běžně na doma se oblékáte vždy do pohodlného oblečení, na akci si oblíkáte vaše oblíbené šaty, halenky, sukně, zbytek věcí ve skříni leží bez povšimnutí a akorát vám zavází k tomu, abyste se dostali k těm zrovna oblíbeným kouskům, které leží dole ve skříni.

 

V obchodech jsou teď samé slevy, letní výprodeje a my to stejně nemáme kam dát. Proto je potřeba udělat razantní krok a skříň pročistit.

Nebojte se toho a vyhoďte všechno oblečení ze skříně a začněte třídit, určitě zjistíte, že jste v některém oblečení nebyla ani jednou.

Co budeš potřebovat:
dobrou náladu
dobrou muziku
a nějaký vak nebo pytel

Oblečení, které uznáte, že už není moderní, není pohodlné, je malé, velké, nelíbí se vám, můžete podarovat někomu z rodiny, a nebo darovat charitě, určitě někomu uděláte radost.

Držíme palce!