Borovice a borovicový nábytek

Borovice je spolu se smrkem dalším lesnicky nejvýznamnějším jehličnanem. Zpravidla je do poloviny kmene odvětvený, se vzdušnou a oblou korunou. Dorůstá do výšky přibližně 30–40 metrů a dožívá se zpravidla až 350 let.

Dřevo borovice je znamenitě pružné dřevo, které je lehké a měkké. Dřevo má výraznou kresbu letokruhů, čímž vypadá nevšedně a jedinečně. Má větší podíl pryskyřice a tím i velmi příjemné aroma. Působením UV záření dochází časem u borovice k zintenzivnění barevné odlišnosti mezi bělovým a jádrovým dřevem. Je tedy mimořádně efektivní opatřit borový masiv pouze bezbarvou úpravou, a tím tento efekt podtrhnout. Toto pryskyřičnaté dřevo poskytuje také terpenické látky, které působí aromaterapeuticky. Borové dřevo dobře odolává vlhku a má velkou životnost.

Borovicový masiv se proto používá na výrobu pražců, a k utužení i zpevnění stěn v dolech. Také je jedním z nejvýhodnějších dřev ke stavbě lodí. Je výborný také i jako dřevo palivové. Nejčastěji se však využívá ve stavebnictví, truhlářství a při produkci nábytku.

V naší nabídce najdete samozřejmě také nábytek z borovicového masivu, který vyniká všemi těmito bezesporu dobrými vlastnostmi. Navíc se všechen nábytek zakoupený u nás, vytváří z pečlivě vybraného a hodnotného dřeva, které je ošetřeno kvalitními a nezávadnými barvami a laky. Vše dle norem EU. Můžete volit např. z borovicového nábytku řady Klasik, Šumava, Cordoba, White home, Sweet home, Mexicana, apod.

 Rádi vám budeme při vašem výběru nápomocni :o)