Dopřejte své ložnici barvy!

Máte touhu rozzářit interiéry své ložnice barvičkami a nevíte si rady se správně zvolenou barvou či barevnou kombinaci výmalby? Pojďme se tedy společně podívat na to, jakou barvu ložnici dopřát, aby jste se v ní mohli cítit, jako v oáze pokoje, ze které budete moci nabírat dostatek potřebné energie a sílu pro každý nový den…..

Jistě nemusíme připomínat, že ložnice je velice důležitou součástí každého domova. Spánkem totiž trávíme až 1/3 svého života. V interiérech ložnice relaxujeme, spíme a trávíme intimní chvíle se svým protějškem. I když tomu možná nepřikládáme hlavní význam, ale poměrně velkou měrou se podepíší na našem rozpoložení a psychice, kromě vhodného výběru postele a matrace, barvy, ve kterých se naše ložnice prezentuje. Určitě namítnete, že přece barevnost ložnice si může každý zvolit podle svého gusta. Určitě ano, ale měli bychom také vědět, že každá barva funguje jinak, má různý vliv na dané okolí, a navíc bychom si měli ujasnit, co konkrétně v ložnici chceme dělat. Zda se chceme v interiérech ložnice spíše upokojit a relaxovat, či má ložnice sloužit spíše k nabuzení.

Jestli toužíte mít ložnici v červené barvě jako Christian Grey v knize 50 odstínů šedi, měli byste vědět, že mnohem více úspěchu v tomto ohledu sklidíte, když bude ložnici vládnout fialová barva. V interiérech fialové ložnice zakusíte podle průzkumu sexuální hrátky v průměru 4x do týdne. Na druhém místě v tomto průzkumu skončila červená a na třetím místě nebesky modrá. V těsném závěsu jsou pak barvy jako růžová, černá, námořnická modrá či žlutá. Na posledním místě skončila šedá ložnice, ve které zažijete sex tak jednou za týden.

Fialová ložnice možná působí na první pohled chladivým dojmem, je však zároveň velmi noblesní a vyzařujeme z ní jakási magičnost. Nebojte se tedy experimentů a vyzkoušejte kombinaci různých barevných odstínů této takřka tajemné barvy. Fialová barva se rovněž výborně snese s barvou černou, bílou, starorůžovou, šedou či fuchsiovou.

Červená ložnice v nás určitě rovněž dokáže rozdmýchat žár. Červená barva je oživující barvou a dodává odvahu a energii do života. Výborně ladí s barevnou černou, bílou či šedou. Pokud pátráte po ideální barevné kombinaci je červeno-černo-bílá kombinace přesně to pravé. Je zapotřebí však s touto barevnou kombinaci pracovat s rozmyslem, aby výsledný efekt nepůsobil spíše opačným účinkem.

Pokud však chcete v interiéru ložnici spíše relaxovat a odpočívat je dobrou volbou barva modrá, žlutá či zelená. Modrá ložnice je rovněž skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí spojit kvalitní spánek i sexuální hrátky. Barva výmalby interiérů i barva nábytku údajně náš mozek ovlivní předtím, než zavřeme oči. A speciální receptory, které sídlí v našich očích, jsou nejcitlivější právě na barvu modrou, která dokáže snížit počet tepů na minutu a zároveň i srdeční tlak.

Žlutá ložnice je nejjasnější hřejivá barva s rozveselujícím efektem, která dokáže vyvolat pocit štěstí. Výborně se snese se zlatavou barvou, medovou, hnědou, bílou či modrou nebo šedivou. Ložnice v žluté barvě je skvělou volbou pro všechny, kteří rádi vstávají do sluncem projasněné a hřejivé místnosti.

Zelená ložnice je zase dokonalou oázou rovnováhy a vyváženosti. Jde o barvu klidu, která dokáže způsobit, že se budeme v zelené ložnici méně hádat. Barevně ladí s bílou, hnědou, zlatou a s barvami dřeva.

Pokud si stále ještě nevíte rady s výběrem vhodné barvy do interiérů Vaši ložnice, zkuste trik předních světových designeru. Pořiďte si barevný vzorník barvy, o které nejvíce uvažujete a jednoduše si ho přilepte na stěnu dané místnosti. Nechte ho tam pár dní viset a pak sami uvidíte, jak na Vás tato barva bude působit. A pokud Vás bude z nějakého důvodu zneklidňovat, bude Vám určitě vadit i na samotné výmalbě či doplňcích.

Tak přejeme šťastnou volbu :-).

Váš Nábytek v kostce.