Nádherná Vánoční dovolená: Top destinace pro váš vánoční útěk

Blíží se vánoční svátky a s nimi přichází touha po něčem výjimečném, něčem, co nám vytvoří nezapomenutelné vzpomínky. Pokud plánujete vytěsnit obvyklý shon a zažít svátky v jiném prostředí, některá místa na světě nabízejí nezapomenutelný vánoční zážitek. 

Vídeň, Rakousko 

Vídeň, hlavní město Rakouska, je v každém ročním období krásným místem k návštěvě, a zima není výjimkou. I přesto, že teploty klesají, Vídeň zůstává živým a pohodovým městem, nabízejícím mnoho atrakcí a aktivit.

Vánoční trhy: Vídeň je známá pro své kouzelné vánoční trhy. Stephansplatz, Rathausplatz a Schönbrunn Palace jsou jen některá z míst, kde můžete zakusit vánoční atmosféru, ochutnat tradiční rakouská jídla a zakoupit originální vánoční dárky.

 

viden-vánoční trhy

 

Zámek Schönbrunn: I v zimě stojí za to navštívit impozantní zámek Schönbrunn. Zámecké zahrady sice nejsou v plné kráse, ale můžete si užít procházku kolem zámku a navštívit některé jeho interiéry, včetně vánočně zdobených místností.

Belvedere Palace: Další krásný zámek ve Vídni, Belvedere, nabízí úžasný výhled na město. Můžete si prohlédnout jeho expozice a zahrady. V zimě může být zvláště malebný v zasněženém prostředí.

Muzea a galerie: Vídeň je bohatá na kulturní dědictví. Navštivte Uměleckohistorické muzeum, Albertinu nebo Kunsthistorisches Museum a prozkoumejte neocenitelné umělecké sbírky.

Kavárny a cukrárny: Vídeň je nejen městem bohatým na kulturní dědictví, ale také lákadlem pro ty, kteří si chtějí vychutnat jedinečnou kulinářskou atmosféru. Zima zde dodává nový rozměr nejen historickým památkám, ale i gastronomickým zážitkům.

V srdci města se rozkládá Café Central pro milovníky kávy a dezertů. Tato cukrárna je skvělým místem, kde si můžete vychutnat tradiční vídeňské dorty a kávu. Při vstupu dovnitř naleznete stůl prostřený skvostnými dobroty, který vám umožní posedět a ponořit se do atmosféry vídeňských kaváren. Židle, na kterých sedíte, jsou pečlivě vybrány tak, aby podpořily pohodlí a klidné prožití chvílí plných lahodných pochoutek.

 

sachtuv-dort

 

Opera ve Vídni: Vídeň je rovněž známá i jako město hudby, a zima není výjimkou. Navštivte Vídeňskou státní operu a užijte si některou z nabízených operních či baletních představení.

Prater: I když některé atrakce mohou být v zimě uzavřeny, můžete se procházet historickým Pratrem a podívat se na charakteristické ruské kolo.

Veřejné koncerty a akce: V zimě se často konají koncerty, operní představení a další kulturní akce. Zkontrolujte aktuální program a vyberte si něco podle svých preferencí.

Nezapomeňte se také projít historickým centrem města, užít si atmosféru vánočně osvětlených ulic a prozkoumat další městské památky a parky. Ve Vídni je v zimě mnoho kouzelných zážitků a atrakcí, které vám pomohou prožít nezapomenutelný pobyt.

 

Vánoční kouzlo v německém Norimberk: Odkaz na tradice a pohodlí

 

V adventním období se Norimberk, srdce Bavorska, promění v pohádkové město plné světelných dekorací, vonných vánočních trhů a tradičních řemeslných výrobků. Pro ty, kteří hledají kombinaci historie, atmosféry a pohodlí, Norimberk je nezapomenutelným místem k návštěvě.

Christkindlesmarkt - Krásný vánoční trh: Christkindlesmarkt v Norimberku patří k nejstarším vánočním trhům na světě a otevírá své brány každoročně na hlavním náměstí. Při procházce mezi tradičními stánky se budete cítit jako ve vánoční pohádce. Uvítají vás horkým punčem, vůní pryskyřice a lavicemi, kde se můžete posadit a pozorovat vánoční ruch kolem.

 

norimberk nemecko

 

Vánoční anděl: Symbol Christkindlesmarkt, Vánoční anděl, zahajuje vánoční trhy svým slavnostním proslovem. Anděl je tradičně zvolen mladou dívkou, která ztělesňuje krásu a čistotu. 

Vánoční hradba: Procházka kolem historického hradu v Norimberku vás zavede do vánoční pohody. Hradní hradba bývá zdobena světly, vytvářející nádherný kontrast s krásně zachovanou architekturou. Naleznete zde také místa, kde si můžete odpočinout na pohodlných lavicích a vychutnat si pohled na město pod vánočním nebem.

 

norimberk

 

Tradiční Vánoční speciality: Německo je známé svými vánočními specialitami, a Norimberk není výjimkou. Ochutnejte tradiční německé vánoční pečivo, klobásy a medovinu. Mnoho stánků má k dispozici posezení, kde si můžete vychutnat tuto chuťovou paletu v teple a pohodlí.

Vánoční trhy pro děti: Pro rodiny s dětmi jsou připraveny speciální vánoční trhy, kde najdete atrakce pro malé návštěvníky. Existují pohodlná křesla pro rodiče, kteří mohou sledovat své děti při zábavných aktivitách.

Norimberk v adventu ožívá a nabízí kombinaci tradičních vánočních tradic, pohodlí a kouzla pro návštěvníky všech věkových kategorií. Ať už si vyberete svařák na vánočním trhu nebo se posadíte do jednoho z útulných kavárenských křesel, váš pobyt v Německu bude jistě plný nezapomenutelných okamžiků.

 

  Vánoční kouzlo v Gdaňsku 

Gdaňsk, polské přístavní město, má během vánočních svátků mnoho kouzelných míst a událostí k návštěvě. Zde jsou některé tipy na to, co byste mohli navštívit během vánočního období.

Staré Město Gdaňsk: Procházejte se po malebných uličkách starého města, které bývají v průběhu vánočních svátků krásně osvětlené a vyzdobené. Nenechte si ujít Długi Targ, kde najdete historické domy a mnoho vánočních trhů. 

 

gdansk

 

Vánoční trhy: Gdaňsk je známý svými vánočními trhy. Na hlavním náměstí a v okolních ulicích najdete stánky nabízející tradiční polské dobroty, řemeslné výrobky a vánoční dekorace. 

Mariacký kostel: Navštivte Mariacký kostel, který je největším kostelem v Polsku. Během vánočních svátků můžete zažít vánoční koncerty a liturgie.

Muzea: Pokud máte zájem o historii a kulturu, navštivte některá z místních muzeí, jako je Národní muzeum, Muzeum Gdaňsk nebo Muzeum Námořníků.

Westerplatte: Pro ty, kteří mají zájem o vojenskou historii, je návštěva Westerplatte, místa, kde začala druhá světová válka, zajímavým zážitkem. 

Pláže a nábřeží: I když může být zima, procházka na pobřeží Baltského moře může být krásným zážitkem. Pobřeží může být klidné a romantické, a přestože nebudete plavat, procházka na pláži může být osvěžující. 

Restaurace a kavárny: Vychutnejte si tradiční polská jídla v místních restauracích a ochutnejte vánoční speciality, jako jsou pierogi a ryby.

Pamatujte, že nabídka se může lišit každý rok, takže je dobré se předem informovat o aktuálních akcích a událostech ve městě. V každém případě vám Gdaňsk bude nabízet jedinečný vánoční zážitek s půvabem historické architektury a přívětivou atmosférou.

 

Mohlo by Vás ještě zajímat:

Vánoční zvyky a tradice

Proč si na štědrovečerním stole pochutnáváme právě na kaprovi?

Když se zapaluje první svíčka na cestě k Vánocům

Vánoční cukroví aneb pečeme nejlepší vánoční lahůdky

Vánoční stromeček: Cesta tradice od minulosti do současnosti

Inspirace na Vánoční dárky

Nejoblíbenější vánoční cukroví

Štědrý den

Advent a adventní věnec

Předvánoční úklid podle KonMari

Advent a adventní čas