Květiny a bylinky v našem domově..

Květiny v obývacím pokoji, v dětském pokoji a v kuchyni.

V obývacím pokoji, kde trávíme většinu času, bychom doporučili, obklopit se s květinami, které absorbují nečistoty, existují květiny, které dokážou absorbovat kouř z cigarety nebo dokonce toxické látky. Některé z květin mají schopnost zvlhčovat vzduch, díky čemu se nám může doma lépe dýchat a nemusíme si pořizovat zvhlčovače vzduchu (které jsou docela drahé a takhle máme 2v1, krásnou kytku a zvhlčovač). Obzvlášť během topné sezóny, kdy vzduch je velmi suchý. Mezi takové rostliny se řadí třeba fíkovník, kávovník a dracena. Nejsou nijak náročné na údržbu, potřebují akorát zalít nebo nejlepší variantou je postříkat listy rozprašovačem a nevystavovat je přímému světlu.

Dětský pokoj rozhodně není místem pro rostliny jako je břečťan, protože se jedná o jedovatou rostlinu. Také nedoporučujeme v místnosti, kde si hrají děti, umisťovat rostliny s ostrými listy třeba jako má palma, dítě se může poranit. Doporučujeme okrasné květiny barevné, které působí hravě a vesele. Do pokoje pro starší děti, mládež se hodí kapradí, které  se velmi snadno udržuje, zvhlčuje místnost a neutralizuje škodlivé záření produkované počítačem. Pokud máte malé dítě, nezapomeňte dávat květiny mimo dosah dítěte, nejenom v dětském pokoji, ale také v obývacím pokoji, všude kde se pohybuje.

V kuchyni nesmí chybět voňavé bylinky (šalvěj, tymián, máta, bazalka, rozmarýn). Vyrovnány v řadě ve stejných květináčích, bude stylová dekorace. Samozřejmostí je jejich využití jako koření! Kuchyňský parapet můžete ozdobit kaktusy nebo muškáty. Vyhněte se velkým převislým kytkám, mohou narušovat přípravu jídel a potřebují větší prostor.

pro insipraci : děkujeme paní Alici z Prahy, která nám zaslala kytičku pro radost :-) 

Paní Alice nám taktéž zaslala foto její nové dubové vitríny Atlanta, kterou můžete spatřit v sekci našich realizací.