Bukový masivní nábytek pro nevšední estetický zážitek

Vstupte s námi do světa s vůní bukového dřeva, která okouzlí všechny Vaše čichové smysly. Do světa, který hýří pestrou paletou dřevitých tonů, kterou dokázala vykouzlit jen samotná příroda v srdci listnatého bukového lesa. Zachyťte originální dřevitou kresbu bukového masivního nábytku, díky které je každý kus doslova originálem, tudíž si můžete být téměř jistí, že jste vlastníky ojedinělého exempláře, který hned tak nikdo nemá. Staré babky kořenářky navíc připisovaly buku schopnosti plnit přání. Tak co, kdybychom si ho dnes splnili……

Vítejte ve světě bukového masivního nábytku

Bukové dřevo bylo značně využívané a oceňované našimi předky. Věřili v jeho talent silně vstřebávat energie a odvádět z těla různé nemoci i bolesti hlavy. Pravdou však je, že buk je jeden z našich nejhezčích stromů. Mnohdy si ho však můžeme splést s habrem. Rozdílnost těchto dvou stromů tkví v listech, neboť habr má listy ve tvaru zubaté pily, zatímco buk hladké.

Bukové dřevo se řadí mezí velmi tvrdé, málo pružné avšak velmi pevné dřeviny. Díky značné hustotě letokruhů je nezbytné bukové řezivo dlouhou dobu a pozvolna sušit, aby nepopraskalo. Sušení je odvozeno od tloušťky dřeva, tudíž délka sušení se pohybuje v rozmezí 3-4 let. V nábytkářském průmyslu je vyhledáváno pro svou širokou škálu odstínu. Může nás překvapit světle smetanovou, lehce narůžovělou, béžovou či tmavě hnědou barvou, díky kterému je nábytek neopakovatelný a jedinečný.

Bukové dřevo má rovněž vysokou výhřevnost a výborně se hodí na topení. Používá se k průmyslovému použití na výrobu dřevěné dýhy, překližek, roštů do postele. Díky jeho dokonale ohebnosti se z bukového masivu, po zahřátí párou, vyrábí designový ohýbaný nábytek. V našich interiérech dokonale vyniknou bukové dveře anebo dvířka ke kuchyňské lince, bukové parkety či kuchyňské náčiní. Navíc bukové dřevo údajně rozjasňuje naše myšlenky, dodává touhu k životu a zachovává pozitivní nadhled.

Perfektní design, který dá nenapodobitelné kouzlo každému domovu

Pokud Vás uchvátila originální a nenapodobitelná dřevitá struktura masivního nábytku a máte touhu si do svých domovu pořídit nábytek, se kterým budete chtít sdílet každodenní radosti a starosti života, je nábytek z bukového masivu jednoznačně tou pravou volbou. Nadchne Vás jeho nadčasová elegance a dokonalé křivky, které zapadnou do jakéhokoliv interiéru. Jeho jednoduché tvary a perfektní design, který daruje nenapodobitelné kouzlo každému domovu.

Navíc je nábytek z bukového masivu vhodný pro naše nejmenší děti, a také pro alergiky. A pokud hledáte opravdu velmi kvalitní a pevnou postel, která vám vydrží dlouhá léta je postel z bukového masivu to pravé ořechové. Díky schopnosti udržet čepy a šrouby mnohem lépe oproti měkčím dřevinám, bude postel z bukového masivu, stejně jako buková skříň, bukový noční stolekbuková komoda či bukový toaletní stolek součástí Vaši ložnice dlouhá léta.

Přičarujte také bukové kouzlo i svému obývacímu pokoji, v jehož nitru může být třeba nádherná buková vitrína, bukový konferenční nebo tv stolek. V jídelnách i kuchyních může kralovat bukový jídelní stůl spolu s bukovými jídelními židlemi.

Kompozice, která si získá veškerou Vaši pozornost a respekt díky své originalitě a dlouhé životnosti.