Pojďte s nami číst: Erin Doom - Slzotvůrce

Vstupte s námi do světa temnoty a světla, kde se prolínají osudy dvou osiřelých duší. Kniha "Slzotvůrce" od autorky Erin Doom  je jako magnet, který vás vtáhne do svých stránek a nepustí vás ani na krok. Usaďte se tedy pohodlně v náručí postele či křesla a pojďte s námi na tuto dojemnou a napínavou literární cestu.

 

"V životě jsou věci, které musíme bránit. Často sami před sebou."

"Příběh, který zasáhne každého čtenáře hluboko do srdce. Autorka vytvořila dojemný a napínavý román, který vás nepustí ani na chvíli. Od prvních stránek vás vtáhne do světa hlavních postav, Niki a Rigela, a nepustí vás až do samého konce.

Příběh se odehrává v pochmurném dětském domově, kde Nika strávila většinu svého života. Procházela těžkými a nejistými časy, avšak v rámci tohoto temného prostředí koluje pohádka o tajemném tvůrci slz. Tvůrce slz je muž s očima jako sklo, který má schopnost vyvolat silné emoce a rozplakat kohokoli. Tato pohádka představuje pro Niku a další děti v domově zdroj zvědavosti i strachu.

 

erin doom slzotvurce

 

V sedmnácti letech má Nika konečně možnost opustit dětský domov, když je vybrána k adopci. Její sen se stává skutečností, ale nový život v nové rodině není tak jednoduchý, jak si představovala. Spolu s ní je adoptován i Rigela, záhadný chlapec, kterého Nika nikdy nechtěla za bratra. Rigela lze popsat jako inteligentního a krásného chlapce, který se však ukrývá temná stránka.

Navzdory společné minulosti založené na bolesti a strádání se Nika a Rigel potýkají s obtížností sdílení nového domova. Jejich vztah je komplikovaný a napjatý, zejména když se do jejich života znovu vkrádá tajemný tvůrce slz. Nika se ocitá před těžkou volbou mezi rodinnou láskou a vášnivým citovým poutem.

"Tiché lásky jsou ty nejtěžší k uchopení, ale pod povrchem září upřímnou nádhernou nekonečnotí"

Příběh "Slzotvůrce" slibuje emocionální zážitek plný napětí, nejistoty a síly lidského přežití. Postavy se snaží překonat své vnitřní démony a najít cestu k sobě navzájem ve světě plném tajemství a nebezpečí. Je to kniha, která vás vtáhne do svého příběhu a nechá vás přemýšlet o životě, lásce a rodinných vztazích.

Jazyk knihy je bohatý a sugestivní, s detailními popisy prostředí a hlubokým vykreslením emocí postav. Autorka dokonale balancuje mezi napětím a dojemností, čímž vytváří atmosféru, která vás bude držet v napětí až do poslední stránky.

Postavy jsou velmi dobře vykreslené a zakořeněné v reálném světě, což jim dodává autenticitu a přesvědčivost. Jejich vztahy a vývoj jsou fascinující a plné nečekaných zvratů, které čtenáře přimějí přemýšlet a cítit spolu s nimi.

"Ač zahalená v bolesti, byla stále tou nejkrásnější a nejzářivější na světě. "

Pohádka o tvůrci slz dodává příběhu tajemný nádech a zároveň mu dodává hloubku a dojemnost. Autorka propojuje fantazii s realitou, čímž vytváří příběh, který je zároveň poutavý a přemýšlivý.

Celkově je "Slzotvůrce" knihou, která vás zasáhne a nechá vás přemýšlet ještě dlouho poté, co již knihu odložíte. Je to příběh plný emocí, naděje a odpuštění, který rozhodně stojí za přečtení."