Nápady na vytvoření útulného balkonu

Toužíte po dokonalém balkonu jak z pohádky kde si každý den vychutnáváte ranní kávu, pěstujete voňavé bylinky a květiny či trávíte pozdní večery u sklenky vína s přáteli? Pak pro Vás máme 5 nápadů, jak si tento relaxační koutek vytvořit.

1. Nábytek

Hlavní kapitolou je balkonový nábytek. Ať už máte malý panelákový balkon či prostornou terasu, místo pro posezení se najde vždy. Pokud balkon využíváte pro sušení prádla a chcete ušetřit co nejvíce místa, ohlédněte se po stohovacích zahradních židličkách a sklápěcím stolku. Velká terasa naopak nabízí dostatek prostoru například pro rohovou zahradní pohovku. Závěsné houpací křeslo by však nemělo chybět na žádném balkonu jakéhokoli rozměru. Je praktické, pohodlné a k jeho zavěšení budete potřebovat jen jeden bod. Stačí si vybrat jen velikost a barvu.

 

2. Textil

Domácí pohody docílíte díky koberečkům, polštářům, podsedákům či dekám. Koberečky mají hned několik výhod. Na studených dlažbách jsou velice praktické a navíc díky originálním vzorům a barvám slouží jako klíčová dekorace. Pro venkovní použití doporučujeme PVC koberce, které jsou odolné vůči dešti a jakékoli zátěži. Měkké polštáře a deky vás zahřejí během chladných večerů.

3. Byliny a květiny

Svůj balkon můžete proměnit v místo plné zeleně a přírody všude. I v centru rušného betonového města. Postarají se o to bylinky a květiny. Lze je pěstovat v balkonových truhlících zavěšených na zábradlí či květináčích položených na podlaze. Zeleň na balkoně vytvoří příjemnou a klidnou atmosféru. Nejoblíbenějšími balkonovými květinami jsou pelargonie, které jsou odolné vůči suchu, nárazům větru a nejsou tak náročné pro pěstování. Pokud jste milovníky bujarých květů, zvolte surfiny, petunie nebo fuchsie. Květy těchto rostlin mají nádherné barvy a tvary, ale vyžadují větší péči.

 

4. Osvětlení

Venkovní osvětlení jako například světelné řetězy či lucerny navodí příjemnou veřerní atmosféru nejen o Vánocích. Světelný řetěz můžete omotat okolo zábradlí, květin či oken. Lucerny osvětlí parapety a tmavé kouty.

Doufáme, že jsme Vás navnadili do proměny Vašich balkonů. Přejeme Vám krásný den!