Smrkové dřevo a nábytek ze smrku

Smrk je u nás nejrozšířenější dřevinou. Je to stále zelený jehličnatý strom, který vyroste zpravidla do mohutné výšky. Zpravidla dosahuje výšky do 40 metrů a průměru do 1,2 metrů. Korunu má vztyčenou, obyčejně kuželovitého nebo válcovitě kuželovitého tvaru.

Smrkový masiv je hedvábně lesklý a překrásně provoněný pryskyřicí. Dřevo je poměrně lehké rovno vláknité, s mírnou texturou. Smrk je i přes svou měkkost houževnatý i dostatečně pevný, pružný a trvalý. Dobře snáší teplo i zimu. V suchu je smrkové dřevo velmi trvalé. Navíc má velice výhodné vlastnosti k opracovávání, a právě proto je smrk naším oblíbeným a hojně využívaným stromem.

Smrkového dřevo má skutečně mnohostranné využití. Používá se v truhlařině, tesařině, řezbářství i jako stavební materiál. Z menších kulatin se vytváří důlní stojky a stěžně. Některé druhy znamenitě rezonují, a proto se smrk využívá také pro těla houslí, louten, kytar a ozvučné desky klavírů a dalších klávesových nástrojů. V minulosti bylo smrkové dřevo používáno v konstrukcích letadel, a také k výrobě nábytku. Nábytkářský průmysl však dřevo ze smrku úspěšně využívá dodnes.

I my v MASIVNÍCH POSTELÍCH vám proto přinášíme nábytek z tohoto nepochybně kouzelného dřeva. A ať už si zvolíte smrkovou postel v přírodní, bílé či jiné barvě, nebo snad dáte přednost smrkovému nočnímu stolku vězte, že v suché místnosti vám nábytek ze smrkového masivu vydrží plnohodnotně sloužit dlouhé roky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení