Smrkové dřevo a nábytek ze smrku

Smrk je naší nejrozšířenější dřevinou. Je stále zeleným jehličnatým stromem, který obvykle vyroste do mohutné výše. Většinou dosahuje výšky do 40 metrů a průměru do 1,2 metrů. Korunu má vztyčenou, zpravidla kuželovitého nebo válcovitě kuželovitého tvaru.

Smrkový masiv je hedvábně lesklý a krásně provoněný pryskyřicí. Smrkové dřevo je poměrně lehké rovnovláknité, s jemnou texturou. Smrk je i přes svou měkkost houževnatý i dostatečně pevný, pružný a stálý. Dobře snáší teplo i zimu. V suchu je smrkové dřevo velmi trvanlivé. Navíc má velmi příznivé vlastnosti k opracovávání, a díky tomu je smrk naším oblíbeným a hojně využívaným stromem.

Smrkového dřevo má opravdu mnohostranné využití. Používá se v truhlařině, tesařině, řezbářství i jako stavební materiál. Z menších kulatin se vyrábí důlní stojky a stěžně. Některé druhy výborně rezonují, a proto se také smrk využívá pro těla houslí, louten, kytar a ozvučné desky klavírů a dalších klávesových nástrojů. V minulosti bylo smrkové dřevo používáno v konstrukcích letadel a také k výrobě nábytku. Nábytkářský průmysl však dřevo ze smrku úspěšně používá dodnes a proto i našich stránkách najdete masivní smrkové postele a smrkové noční stolky.

I my vám proto přinášíme nábytek z tohoto nesporně kouzelného dřeva. A ať už si vyberete smrkové postele v přírodní či bílé barvě nebo snad dáte přednost smrkovému nočnímu stolku vězte, že vám nábytek ze smrkového masivu vydrží plnohodnotně sloužit dlouhá léta.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení