Retro styl je návrat do dětství

Retro styl pokrývá období hned několika generací, tudíž se mnohým z nás vybaví obrázky z dětství. Slovo retro je obecné označení pro něco minulého, zaniklého a může se tedy jednat o označení pro cokoliv zpět v časovém horizontu. Ne všichni pamětníci však na toto období vzpomínají rádi, ocitáme se totiž v 50. až 70. letech 20. století, a to zrovna nebyla pro řadu z nás zrovna lehká doba. V České republice tedy začala doba komunismu a tudíž vše, co bylo americké, bylo v té době jedním slovem - nepřijatelné. Pravidla hry tedy určoval jen a jen Sovětský svaz, který měl být inspirací a vzorem pro všechny obyvatele.

Staré designy však přicházejí každých pár desítek let opět ke slovu. Jsou ovšem převlečeny do nového kabátu. A přestože je pro některé generace retro styl nemilou vzpomínkou na ne zrovna přívětivou dobu, u mladší generace se těší velké oblíbenosti.

Pokud máte chuť vrátit se do dětství a jste vyznavači retro stylu, představuje Vám novou kolekci, retro nábytku, se kterou přesun v čase bude snadnější a příjemnější. V padesátých letech došlo k velkému vzestupu výroby nábytku díky dostupnosti nových materiálů, jako byl plast, vinyl, překližka či laminát. Tyto materiály byly v té době nově vyvinutými, a umožnily tedy radikální vývoj v nábytkářském průmyslu i v bydlení. Nábytek byl tenčí, hladší a také dostupnější. Na výběr však bylo jen pár základních modelů, tudíž se běžně stávalo, že stejnou skříň či komody měli i sousedé v okolí.

Ale jsou opravdu materiály jako překližka či umakart, to pravé, co chcete mít ve svém interiéru?

Nábytek v Retro stylu.

Retro nábytek se dá najít na půdách, v bazarech, nebo také existují jejich technologicky dokonalé napodobeniny. My Vám však představujeme vzdušný Retro nábytek vyrobený z masivního borovicového dřeva, který je nejen funkční, ale také krásný a jeho design odkazuje právě na stylový ikonický nábytek z poloviny století.

Konstrukce nábytku je lehká díky skutečnosti, že tělo nábytku je namontováno na zužující se, obdélníkové nohy. Moderním akcentem je absence úchytek, díky kterým působí nábytek svěže a moderně. Dřevěný nábytek je oblíben nejen díky své odolnosti a vysoké životnosti, ale rovněž i díky nádherné struktuře a vůni dřeva, která po dlouhou dobu přetrvává v interiérech a zútulňuje náš domov.

 

A jak ještě více podtrhnout retro styl?

Pokud jste vyrůstali v této době, určitě pro Vás nebude problém si interiéry takto zařídit. Plakáty na zdech či elpíčka měl v dětském pokoji určitě každý. Retro styl si volí z minulých dekád materiály, tvary, barvy a doplňky, které jsou nám blízké z dětských let. Tak je jen na Vás, co si ze zastaralejších stylů vybereme a zakomponujeme do svého retro interiéru. Určitě by neměly chybět plastové židle, dobové plakáty či přenosná radia, skleněný lustr, kobereček či jiné dekorace. Dobře dohromady funguje dřevo s tmavě modrou, hořčicovou, olivově zelenou či žlutou.

Přejeme krásné retro bydlení.

 

 

Mohlo by Vás ještě zajímat:

Bydlení ve western stylu.

Moderní styl bydlení - bydlení, které nezevšední.

Rustikální styl bydlení, aneb kouzlo venkova v našich interiérech.

Jídelna á la Provence.

Koloniální styl bydlení.

Nábytek Provence a bydlení ve stylu francouzský venkov.

Bydlení ve španělském stylu.

Skandinávský nábytek nikdy nezestárne.Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení