Osobnost člověka

Každý z nás je určitá osobnost a všichni jsme jedineční, nezaměnitelní a originální. Na každého jedince působí vnější okolí, formuje a utváří ho. Snad všichni lidé by chtěli znát svou „pravou tvář“ a vědět jak budou reagovat na tu či onu událost, na životni zkoušky a na vše, co život na zemi přinese. Vědění jak bude člověk reagovat, snášet, vnímat životní události a sám sebe je poznání a vyrovnání se se sebou samým. Jsou však okolnosti, které člověk nemůže změnit.

Všichni jsme byli nějakým způsobem vychováváni a všechny nás to nějakým způsobem poznamenalo. Ať už z pozitivního hlediska, tak i z toho negativního. Do určitého času, jsme pouze plnili to, co se od nás očekávalo a kam jsme byli směřováni. Pak nastala doba vlastního názoru a hlediska. Doba kritiky a těžce vydobyté samostatnosti. Zmítali jsme se od toho, co do nás bylo vryto, k tomu s čím jsme chtěli bojovat a možná i bojovali. Ti šťastnější z nás, byli vychováváni v láskyplné rodině a bezpečí. Ti méně šťastní, kterým nebyl ukázán správný směr, a nebyla poskytnuta správná motivace, jsou tímto přístupem postihnuti možná až dodnes. Teď jsme to my, kteří zakládáme rodiny a snažíme se do svých dětí vtisknout ty hodnoty, které do nás a našich předků byly vštěpovány po generace. Anebo se jich naopak snažíme změnit a zbavit. Snažíme se napravit chyby našich rodičů a naše děti posunout o stupínek výš, prostřednictvím poučení z vlastních nezdarů. Všechny tyto faktory, které neodmyslitelně provází náš život, mohou, ale dokonce i ovlivňují osobnost člověka, a to od výchovy v rodině, až po vliv pedagogů, školského prostředí, přátel a okolí vůbec.

Všichni jsme individuální, všichni jsme odněkud vzešli a někam směřujeme. Proto je dobré se alespoň někdy nejen problematikou výchovy, rodiny i školy a jejich vlivu na osobnost zamyslet. Zároveň však je dobré si také uvědomit, že jsme to především my rodiče, kteří bychom se měli snažit vychovat své děti jak možná nejlépe.

I my V NÁBYTKU V KOSTCE, si tuto důležitost uvědomujeme a zároveň také víme, že i prostředí, ve kterém nejen dítě žije, se úzce dotýká jeho vnímání světa. Protože pocit domova a vnímání krásy ovlivňuje naše pocity a nálady. A proto jsme tu my, abychom vám nabídli a pomohli se zorientovat v pestré nabídce jednotlivých produktů, které dohromady utváří zdravý domov.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení