Květiny a bylinky v našem domově..

Květiny v obývacím pokoji, v dětském pokoji a v kuchyni.

V obývacím pokoji, kde trávíme většinu času, bychom doporučili, obklopit se s květinami, které absorbují nečistoty, existují květiny, které dokážou absorbovat kouř z cigarety nebo dokonce toxické látky. Některé z květin mají schopnost zvlhčovat vzduch, díky čemu se nám může doma lépe dýchat a nemusíme si pořizovat zvhlčovače vzduchu (které jsou docela drahé a takhle máme 2v1, krásnou kytku a zvhlčovač). Obzvlášť během topné sezóny, kdy vzduch je velmi suchý. Mezi takové rostliny se řadí třeba fíkovník, kávovník a drácena. Nejsou nijak náročné na údržbu, potřebují akorát zalít nebo nejlepší variantou je postříkat listy rozprašovačem a nevystavovat je přímému světlu.

Dětský pokoj rozhodně není místem pro rostliny jako je břečťan, protože se jedná o jedovatou rostlinu. Také nedoporučujeme v místnosti, kde si hrají děti, umisťovat rostliny s ostrými listy třeba jako má palma, dítě se může poranit. Doporučujeme okrasné květiny barevné, které působí hravě a vesele. Do pokoje pro starší děti, mládež se hodí kapradí, které  se velmi snadno udržuje, zvhlčuje místnost a neutralizuje škodlivé záření produkované počítačem. Pokud máte malé dítě, nezapomeňte dávat květiny mimo dosah dítěte, nejenom v dětském pokoji, ale také v obývacím pokoji, všude kde se pohybuje.

V kuchyni nesmí chybět voňavé bylinky (šalvěj, tymián, máta, bazalka, rozmarýn). Vyrovnány v řadě ve stejných květináčích, bude stylová dekorace. Samozřejmostí je jejich využití jako koření! Kuchyňský parapet můžete ozdobit kaktusy nebo muškáty. Vyhněte se velkým převislým kytkám, mohou narušovat přípravu jídel a potřebují větší prostor.

pro insipraci : děkujeme paní Alici z Prahy, která nám zaslala kytičku pro radost :-) 

Paní Alice nám taktéž zaslala foto její nové dubové vitríny Atlanta, kterou můžete spatřit v sekci našich realizací.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení