Koloniální styl

Koloniální styl je velmi specifický, ale v našich domácnostech nachází stále větší popularitu. Jeho oblíbenost se zvyšuje s návratem lidí k historii, přírodě a bezprostřednímu životnímu stylu. Tento nábytek je navíc vyhotoven z přírodních materiálů, což přidává na jedinečnosti a umocňuje prvotní vzhled.

Je nezpochybnitelní, že éra kolonizace má své zastánce, odpůrce i obdivovatele. Všichni se ale s největší pravděpodobností shodneme, že kolonizace sebou přinesla opravdu těžké období. Nejvíce postiženými byli ale obyvatele kolonizovaných území. Obyvatelé, kteří žili určitým způsobem života se najednou museli podřídit úplně odlišným okolnostem a převaze příchozích lidí, kteří z jejich dřívějšími návyky, životním prostředím a kulturou neměli absolutně nic společného. V období kolonialismu se bohužel častokrát setkáváme i s nemilosrdným zacházením, hrabivostí a chamtivostí lidí. Ale naštěstí zde najdeme i statečnost, sebeobětování a určitou část romantiky. Vždyť přece prvotním přáním byla touha po vědění a poznání...

Koloniální styl bydlení je vlastně estetické spojení vkusu a útulnosti, u něhož je důležité poukázat na odkaz k někdejším zámořským objevům. To vše působí nezvykle přitažlivým dojmem. Je to vlastně starožitný sloh, který poukazuje na etapu prvních kolonistů. Ale nemusíme se bát zachytit i pozdější kultivovanost měšťanských domů. Střídmost, skromnost a přesto dokonalost, to vše najdete v koloniálním stylu.

I u nás v MASIVNÍCH POSTELÍCH si máte možnost vytvořit interiér v koloniálním stylu. Volit lze např. z luxusně zpracovaných kolekcí RodanOld StyleMexicana nebo zvolte řadu Sweet Home, které jsou zhotoveny z prvotřídního masivu. Aby bylo dosaženo absolutní dokonalosti, doporučujeme nábytek kombinovat i s doplňky v koloniálním stylu. Doplnit jej můžete kožešinami, proutěnými výrobky i kůží. Svůj význam zde mají i květiny. Především palmy budou vypadat velice věrohodně. V ložnicích si nad postel klidně pověste průsvitnou textilii, tzv. moskytiéru, která ještě zdokonalí koloniální dojem. Ale ať už jste zastánci jakékoliv stylu bydlení, u nás v MASIVNÍCH POSTELÍCH si rozhodně vybere každý.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení