Dub a dubový nábytek

Mezi nejrozšířenější stromy v Evropě patří i vznešený dub. Vzrůstá do majestátních rozměrů a dožívá se vynikajícího věku cca stovek, ale nezřídka i tisíc let. Jeho dlouhověkost je známá a často i opěvována v lidových písních, bájích a starých pověstech.

Dubový masiv je už od pradávna jeden z nejžádanějších. Je značně těžký a tvrdý, za což je velmi ceněn a díky čemuž má také různé uplatnění. Zároveň je velmi pevný, trvanlivý a houževnatý. Neobvykle dobře odolává nejen povětrnostním vlivům, ale dobře snáší i střídání vlhka a sucha.

Nejžádanější je dubové dřevo ve vodním stavitelství, jelikož pobytem ve vodě se jeho vlastnosti spíše vylepšují. Dále má široké uplatnění ve stavebnictví, při stavbě člunů, mlýnských kol, při pracích v přístavech a docích, k výrobě pevných sudů na brandy, whisky a sherry. Své uplatnění nachází taktéž v sochařství i řezbářství. Dubový masiv je dokonalou surovinou pro produkci nábytku, a proto byl za jakýchkoliv dob značně oblíben v nábytkářství. Oceňují ho i odborníci ve špičkové interiérové a exteriérové truhlařině a je také výborný jako podlahová krytina.

Také u nás v MASIVNÍCH POSTELÍCH naleznete široké spektrum dubového nábytku. Vybrat si můžete z luxusních nábytkových kolekcí Atlanta, Faro, PortoOrlando a jiných. Nebo si máte možnost zvolit rovnou nějakou z dubových nábytkových sestav. Ať tak či onak, můžete si být jistí, že dubový nábytek je v každém tisíciletí tou správnou volbou.

Obraťte se na nás s jakýmkoliv dotazem, jsme tu pro vás...

           

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení