Charakter

V průběhu svého života se učíme nejen poznávat svět kolem nás, ale také vypořádat se sami se sebou. Učíme se morálním principům společnosti i jedince. Charakterové vlastnosti vyjadřují vztah jedince k jiným lidem, věcem, k práci i k sobě. Proces vývoje charakterových vlastností probíhá většinou v určitých etapách. Od amorálního u kojence, přes prospěšný v raném dětství, konformní v pozdějším dětství, uvědomovaný v adolescenci až k altruistickému u zralých dospělých. Z toho vyplývá, že charakter se v průběhu života vyvíjí. Každý z nás má schopnost osobně růst a měnit se v každé etapě svého života.

Základy charakterových vlastností dítě získává od svých rodičů nebo od osob, které se o dítě starají od útlého věku. Tady se zprvu dítě setkává s charakterem svých rodičů v podobě přístupů k němu, vyjadřujících jaké má být, jak se má chovat, co má dělat a na co si má dávat pozor. Rodiče vyučují dítě i svým vlastním příkladem. Dítě vidí, jak rodiče přistupují k řešení problému i v mezilidských vztazích. Vnímá tyto situace a snaží se je napodobit.

Přestože se může zdát, že temperament a charakter jsou nezávislé části osobnosti, jsou navzájem hluboce propojené. Charakter může modifikovat temperament, umožňuje lidem využít užitečné části temperamentu a potlačovat méně žádoucí biologické sklony a instinkty.

Podstata charakteru tkví v tom, jak se sami chápeme. Považujeme se zodpovědnými za své jednání, nebo se domníváme, že jsme vydáni na milost a nemilost "vnějším silám"? Cítíme se nedílnou součástí společnosti nebo stojíme mimo ni a jednáme pouze podle vlastních názorů. Nejdůležitější ze všeho, co se v životě učíme a co si pamatujeme, je to kdo vlastně jsme.

Naše počáteční reakce na podněty jsou určeny převážně zděděným temperamentem, avšak způsob, jakým si podněty vykládáme a jak jednáme v reakci na tyto stimuly, záleží na získaném charakteru.

Charakter se samozřejmě během života formuje. Za tyto změny mohou především tyto životní zkušenosti: vztah k lidem, ať už kladný nebo záporný, vytrvalost, odolnost v zátěži, kontrola a řízení temperamentových vlastností, sebehodnocení, svědomí a společenské postoje neboli hodnotové orientace.

My v NÁBYTKU V KOSTCE si uvědomujeme, že nejsme všichni stejní. A proto je náš sortiment tak různorodý. U nás si opravdu vybere každý. Náš nábytek se vyznačuje vysokou kvalitou a precizním provedením a je už pouze na vás zda potřebujete zařídit kuchyni nebo jídelnu, obývací pokoj, ložnici, dětský pokoj, pracovnu či předsíň. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se a nás obrátit. Rádi vám pomůžeme...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení