Bříza a březové dřevo

BŘÍZA - dřevo pro Váš zdravý domov

Bříza je listnatá, opadává dřevina, která je velmi nenáročná a odolná vůči nepříznivému klimatu. Bříza vyrůstá jako statný strom v nížinách a velmi často ji můžeme spatřit v našich lesích a kolem cest. Bříza roste i jako zakrslý stromek v chladném podnebí, vysoko v horách či na severu. Bříza je rychle rostoucím stromem, který může dorůst výšky až 25 metrů. Má vyšší oválnou korunu, která je jakoby převislá. Bříza má jemnou texturou drobného větvoví s typickou černobílou barvou kmene.

Dřevo břízy má jemné fládrování i texturu a stejnoměrně husté letokruhy. Březové dřevo je středně tvrdé, odolné a dobře se ohýbá. Má vysokou pevnost v ohybu a tlaku, střední tuhost a rázovou houževnatost. Póry břízy jsou málo patrné, dřeňové paprsky četné, ale méně výrazné. Velmi dobře schne a při sušení na vzduchu proschne i v kulatině, a to bez praskání po obvodu. Břízové dřevo vydává velmi příjemnou vůni, protože obsahuje éterické oleje.

Bříza v minulosti, pro její dobré zpracovatelské vlastnosti našla uplatnění především v kolářství. Stejně tak byla a je dobrým palivem, téměř srovnatelným s dubem, ale hořícím i za mokra. Březové dřevo se dobře obrábí a dnes je hledanou surovinou v soustružení i v řezbářství. Své uplatnění najde i v interiérovém truhlářství a při výrobě nábytku.

I u nás najdete nábytek z březového masivu. Najdete u nás skříně z břízového masívu, vitríny z břízy, břízové komody, pevné dřevěné postele z břízového masívu či dětské postýlky, které jsou taktéž z březového masívu. Možná dáte přednost celé řadě břízového nábytku jako např. kolekce Old Style nebo mezi klienty oblíbená kolekce Rodan.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení